top of page

BEKLENTİ İÇİNDE OLDUĞUNUZU FARK ETMEK...

Hepimizin hayattan farklı beklentileri vardır. Biz hep arzu ettiğimiz şeylerin ,istediğimiz kişiler tarafından, istediğimiz zamanda, istediğimiz şekilde, istediğimiz yerde olmasını bekleriz. Hatta tüm bunlarla uğraşırken gerçek arzularımızı unutup beklentilerimizi arzumuz zannederiz. Mesela mutlu olduğumuz bir ilişki yaşamak en büyük arzumuz iken, kendimizi yürümeyen bir ilişkiyi oldurmaya çalışır halde bulabiliriz. Oldurmaya çalıştığımız bu ilişkide beklentilerimiz karşılanmayınca da hayal kırıklıklarımızda ortaya çıkmaya başlar. Ve mutlu olmak için başladığımız bir ilişki en büyük mutsuzluğumuz haline gelir. Oysa beklentilerimizden kurtulduğumuzda yaşadığımız ilişkinin tadını çıkartmaya başlarız.

Peki nasıl fark edeceğiz beklenti içinde olduğumuzu ? Öncelikle ağzımızdan çıkan kelimelere dikkat edeceğiz. “ Bu da oldu mu işte!” Kimi durumlarda çok kullanılan günlük ifadelerimizden bir değil midir? O yaşadığımız durumla ilgili ‘Beklenti içinde olmasak’ o sözler ağzımızdan çıkar mıydı? İşte nefis bir tetikleyiciyi yakaladık . Şimdi bu sözlerin bizde yarattığı etkiden kurtulma zamanı..

Beklenti içinde olduğunuzu fark etmek bile bu etkiden kurtulmaya ve değişimin başlamasına atılan ilk adımdır. Bu adımı attığınızda her şeyden önce kendinize bir aferin deyin! ve bol bol Şükran duyun varlığınıza ! Şöyle kendi kendinize bir sarılın bedeninize.... Neden mi ? Bunu fark etmeden geçip giden pek çok can var da ondan.... Siz onların içinden sıyrıldınız ve UYANmayı seçtiniz. Bunu görün lütfen... O beklenti içindeyken, beklentiniz karşılanmadığında uğrayacağınız hayal kırıklıklarından, üzüntülerden kurtulmayı seçtiniz! Nasıl bir değişim alanı burası farkında mısınız ? Önce lütfen bunu şükranla alıp kabul edin!... Ve sonra beklentiyi hayatınızdan uzaklaştırmak adına hemen şu cümle çıksın ağzınızdan : “Nerede, ne zaman, kimden beklenti içinde olmayı satın aldıysam hepsini bilinçle iade ediyorum! Nerede bu beklentileri kendi gerçeğim yaptıysam ve ilişkilerimi bu beklenti üzerine kurduysam hepsini yıkıp yaratımını iptal ediyorum!”

Beklentisiz bir yaşam için neler mümkün?


95 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page